Tarihçemiz

Babamız Ali YEDİLİOĞLU’ nun Gaziantep’de baklava üzerine yetişmiş olması ve bu lezzeti Eskişehir ‘e taşımak istemesiyle başlamıştır. Kuruluşumuzun ilk yıllarında 20 m2 ‘lik üretim alanı kullanılarak o dönemin şartları nedeniyle el arabalarında baklava satışına başlanmıştır.

Daha sonra ben Cengiz ve kardeşim kadir YEDİLİOĞLU küçük yaşta mesleğe adım attık. Uzun yıllar bu şekilde çalışmaya devam ettik. 1973 yılında 40 m2 ‘lik bir imalathane tutarak toptan satışa başladık. 1985 yılında yalnız baklava çeşitleri üreterek toptan satışa devam edilmiştir. 1985 yılından sonra, esnaf sarayında perakende satışı başlayarak baklava çeşitlerinin yanında dükkanın konumundan dolayı börek çeşitlerine de başlandı.

1996 yılında işletmemiz vişnelik şubesine taşınarak ürün çeşitliliğimize yaş pasta, kuru pasta ve dondurma çeşitlerimizi dahil ettik. 2000 yılına kadar toptan ve perakende satışımız devam etti. 2000 yılından sonra piyasanın verimsizliği nedeniyle işletmemiz toptan satışımızı durdurarak perakende satışı ilerletmek amacıyla şubeleşme yoluna gidildi. Böylelikle tüm ürünlerimizi imal edip sıcak satışımızı gerçekleştirdik. Bu dönemde işletmemizin büyümesine engel olabilecek ekonomik kriz gibi piyasanın elverişsiz olduğu dönemlerde personel çıkartmak yerine şube sayımızı arttırdık. 2015 yılı temmuz ayı itibariyle şube sayımız 12’ye ulaşmıştır. Eskişehir’in her semtinde halkımıza hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Misyonumuz

  • Yaşamları daha ayrıcalıklı hale getirmek,
  • Müşterilerimizin değer, lezzet, kalite, kişiye özel ve güler yüzlü hizmet beklentilerini doğru bir şekilde karşılamak ve bu beklentilerin ötesine geçmek.
  • Ürünlerimizi geleneksel damak tadında, standart kalitede, hijyenik koşullarda ve endüstriyel ölçekte üreterek müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda sunmak
  • Çalışanlarımıza saygıdeğer, gelişme ve ilerlemeye açık, güvenli ve huzurlu bir iş ortamı yaratmak
  • Personel ilişkileri, müşteri ilişkileri ve karlılık alanlarında lider olmak, en kaliteli ve lezzetli ürünleri eşsiz hizmet ilkesiyle sunarak marka bilinirliğimizin artmasını sağlamak.
  • Vizyonumuz

    1973 yılından bu yana Eskişehir sınırları içerisinde başarılı üretim sağlayan YEDİLİOĞLU ürünlerini ulusak bir marka olarak devam etmeyi hedeflerken, hijyenik koşullarda teknolojik yenilikleri uygulayarak çeşitlerimizi ve kalitemizi arttırarak tüm ulusal halka sunmak.